Vyhledat

9909WH zápustné IP67 - do chodníku nebo dlažby

Pokud jste se rozhodli použít svítidlo pro zapuštění do chodníku, po kterém nebude jezdit auto, mohla by pro vás být volba tohoto svítidla jako dobrou možností. Je tu několik důležitých poznámek, jak svítidlo používat k dlouhodobé spokojenosti.


Tak jak je na výrobku na skle napsáno: "Pokud chcete zachovat funkci výrobku a záruku na něj, je potřeba o výrobek pravidelně pečovat." Samolepku před použitím ze skla sundáme, ale na tu péči se podíváme.

Svítidlo je z nerezu. To ale neznamená, že nemůže zkorodovat. Bude mu určitě vadit prostředí s posypovou solí, chemikáliemi nebo čištění nevhodnými abrazivními přípravky, dokonce i při dotyku černé oceli. Po všech těchto zásazích se může objevit jednoho dne obávaná hloubková koroze. A ta má za následek, že se celá kovová část prostě rozpadne. Nerezová ocel je předurčena k tomu, aby odolávala korozi co nejdéle. Její životnost se může ale rapidně zkrátit.


Co ale není hloubková koroze, to je přirozené stárnutí nerezové oceli. Může lehce měnit barvu do hněda až na úroveň výluhu slabého černého čaje. To je v pořádku, to se časem udělá samo jako přirozená patina. Nejrychleji se prý udělá u moře. Návod dlouze řeší vzdálenosti od něj jako bezpečné. Tím se nemusíme trápit, tady myslím, že to i s rezervami splňujeme dostatečně. Pozor ale na chlór o bazénů, ten by paseku udělat mohl.


Ošetřování nerezového povrchu doporučují pravidelně otírat olejem na dětské prdelky. Mě se osvědčila i konzervace prostředkem na karosérie aut. Malinkaté množství naprosto stačí. Jde jen o to vytvořit ochrannou vrstvičku. Bez ošetřování totiž může dojít k poškození a nelze se pak domáhat záruky. Tolik o korozi.

Už při nákupu může mít povrch některé mapy, jako jsou třeba na fotce, to je ale pro technickou nerezovou ocel naprosto normální.Rozměry svítidla. Základní rozměr nerezového čtverce je 15x15cm. Ten se zapouští do černé plastové základny, ta sama je hluboká 12cm, horní část je čtverec 13,5x13,5cm. Nerezový čtverec trochu vyčuhuje nad tu základnu jako poklička, tedy jsme celkem na výšce svítidla 12,5cm.Spodní část černé vany je otevřená, přivede se tudy kabel. Může vést do boku některým s výřezů, tedy těch 12cm je nejmenší hloubka pro dokonalé zapuštění, nahoře bude vždy koukat nerezový límeček 0,5cm nad povrch.


Ve spodní části svítidla je vše dokonale zakryté v litinové vaně, do svorkovnice vám musí stačit kabel dlouhý 26cm, který tady z vany kouká.


V horní části jsou na čtyřech místech šroubky a ty se uvolní imbusem, který je součást balení. Svítidlo se dá tak úplně otevřít.

Když se pak uzavírá zpátky, tak rada spíš pro holky, protože tohle chlapi ví. ("Nejdřív si nasaďte šroubky všude a lehce šroubujte třeba do půlky, ale neutahovat. Až jsou všechny na místě, tak dotahovat několikrát rovnoměrně kolem dokola všechny postupně. Jinak by se mohla deformovat ta těsnící guma, co je nevlečená na skle, a tekla by dovnitř voda.")

Při otevření tam vnikne trochu vzduchu a tím i vlhkosti. Protože to je LED svítidlo a musí se hodně chladit, je tedy náchylnější na to, že se zevnitř na skle kondenzuje voda, jako že se to zarosí. Je to normální a srovná se to samo.Parametry. Svítidlo má integrované LED čipy a nelze je jednoduše měnit. Příkon je 0,96W. Barva světla je studená v rozmezí 6000-7000K a vydá 50lumenů.


Svítidlo mě překvapilo, že je docela těžké, vypadá z kvalitních materiálů. Líbí se mi, že se můžu lehce dostat dovnitř a vytřít narostlou řasu, která by se tam mohla třeba časem udělat. Navíc nebude vadit, když na to náhodně stoupne dítě nebo soused. Záruku poskytuje výrobce 3 roky, je ale způsob, jak od něj získat o rok víc.

Pokud vás svítidlo zaujalo stejně jako mě, můžete ho zakoupit v našem eshopu.


Odkazy:

svítidlo na zapuštění IP67: 9909WH Searchlight9 zobrazení