Vyhledat

Lampička na skřipci HEGEL - flexibilní posvícení


Lampička na skřipci od výrobce Faneurope je flexibilní společník pro každý stůl. Vyrábí se v aktuálním katalogu ve třech barvách a společným znakem je integrovaná LED s teplotou světla 4000K, skřipec a silikonové flexibilní rameno, se kterým lze podle libosti nastavit směr, jaký jen chcete.

Když se zaměříme na materiály, které se tu vyskytují, tak je to vše na povrchu plastové. Skřipec i stínidlo jsou lesklé materiály a jsou docela tvrdé na omak. Silikonový krk je naopak příjemný do ruky a hebký. Je dost pevný a dobře drží nastavený tvar, uvnitř je kovová flexibilní výztuž.


Stínidlo je se zapuštěnou LEDkou, je pěkně zapuštěná, proto zboku neoslňuje. Má na konci takové sešikmení, proto je potřeba si vše jen příjemně nakombinovat, tedy pozici ramínka a stínidla. Okraj stínidla má lemování příjemnou hmotou na omak.
Skřipec je tvrdý a mezi čelistmi má na každé straně plastové přísavky. Nebála bych se to tedy použít na skleněný stůl nebo desku. Rozevření čelistí tak obsáhne maximálně 2cm. Tedy by deska, na kterou se skřipec připne, neměla být silnější. Co se týká rozměru skřipce, tak šířka je 6,5cm a délka 9cm.


Přívodní kabel je od skřipce dlouhý 20cm a v tomto místě je kolébkový vypínač. Odtud je dalších 1,4metru k zástrčce. Zástrčka je připojena ke kabelu jackem. To se dělá právě u LED svítidel, protože zástrčka obsahuje trafo pro světelný zdroj. Trafo jde tak lehce vyměnit.


Světelný zdroj je integrovaná LED, tedy není vyměnitelná. Výrobce dává záruku 2 roky a garantuje, že lze lampičku bez problémů zapnout a vypnout více než 15tisíc krát a bude svítit 20tisíc hodin. LED svítí barvou světla denní bílá, což je 4000K a vydá 260lumenů. Příkon je 3,2W a je vhodná pro naši síť 230V-50Hz.


Celková délka lampy je od skřipce 44cm a průměr stínidla je 7cm. I se skřipcem je délka asi 50cm.

Bílé části lampy se snadno špiní i snadno čistí. Určitě bych ji nedoporučovala někam do dílny nebo provozu, kde by se na ni sahalo špinavou rukou od prachu nebo oleje. Je to taková lampička na pracovní psací stůl nebo k osvětlení regálku s předměty, do ložnice na čtení nebo k osvětlení knihovny. Klidně bych jí dala k dítěti na stůl, nespálí se, dobře to svítí na psaní a hlavně nespadne.


Pokud vás lampička HEGEL na skřipci od výrobce Faneurope zaujala, můžete ji zakoupit na www.pikomal.cz


odkazy:

bílá varianta: LEDT-HEGEL-WHITE

černá varianta: LEDT-HEGEL-BLACK

stříbrná varianta: LEDT-HEGEL-SILVER
24 zobrazení0 komentář