Vyhledat

LEDT-NEWTON black and white - bodová lampička

Aktualizace: 22. lis 2019

Někdy si potřebuji udělat titěrnější práci a základem u ní je dostatek soustředěného světla, aby se na malinké místo mohlo klidně soustředit oko. Nežádoucí je oslnění a světlo všude okolo. A tato lampička je přesně to pravé.


Celá lampa je poměrně stabilní. Je cítit, že se pod umělohmotným a silikonovým povrchem skrývá kovová konstrukce. Podstavec je dost stabilní na to, aby udržel nastavování bodovky v horní části, při nastavování tvaru krku je potřeba trochu přidržet druhou rukou. Na podstavci je kolébkový vypínač ve stejné barvě, jako je zbytek lampy.


Spodek podstavce je opravdu zajímavý, protože má dva otvory pro zavěšení na zeď na hmoždinky a může tak nezabírat místo na pracovním stole. Je to praktické, že se může operativně postavit na stůl nebo zavěsit na šroubky. Ty jsou v servisním pytlíčku v balení.


Průměr základny je 13,5cm a rozteče děr jsou 10cm. Ze základny vede kabel, který je dlouhý 1,7metru. Celá lampa je vysoká 50cm a pouze ta pohyblivá část i s bodovkou měří asi 45cm. Průměr bodovky je 4,5cm.


Světelné parametry zdroje. Jedná se o integrovaný LED zdroj a bude mít životnost 20 000hodin a více než 15 000x on/off tedy zapnutí a vypnutí. Barva světla je 4000K což je neutrální denní světlo, vyzáří 240lumenů a příkon je 3W z naší běžné sítě 230V - 50Hz.


Co je výhodou, pak je to určitě veliká flexibilita krku. Dá se s ním pohybovat do všech stran a je pevný. Kov je potažený silikonem a je tak příjemný na omak.

Druhou výhodou je, že se může bodovka nastavit tak, aby svítila přesně na bod, který potřebujete a nebude u toho vadit velké stínidlo. Navíc to ani moc nehřeje, tady to nebude vůbec nepříjemný zážitek a dá se u toho dobře pracovat.

Hodnotím kladně hlavně praktičnost. Nešpiní se to, nemá tendenci přepadávat ze stolu. Vypínač je přímo na základně a to je taky fajn. Že se dá přimontovat na zeď je velké plus. Bodově velmi dobře svítí a bude dobrá na přesnou práci. Pokud ji potřebujete na psaní nebo čtení, bude to asi dost výrazné světlo, které se bude odrážet od papíru přímo do očí. Ale něco montovat, sešívat a tak, to bude úplně bezvadné.

Vyrobil ji FANEUROPE z Itálie, záruka je 2 roky, zakoupit lze na www.pikomal.cz


Odkazy:

černá barva: LEDT-NEWTON-BLACK

bílá barva: LEDT-NEWTON-WHITE19 zobrazení0 komentář