Vyhledat

Patice světelného zdroje S15S

Aktualizace: 5. říj 2019

Některá anglická svítidla obsahují zvláštní patice světelných zdrojů, které nejsou u nás obvyklé a sehnat takový světelný zdroj není tedy tak úplně snadné. Jedním z nich je právě žárovka s paticí S15S a používá se třeba do obrazových svítidel.


Vybíráte si svítidlo a narazili jste na zvláštní typ patice pro světelný zdroj. V dnešní době se dá sehnat hodně věcí a ani tato pro nás atypická žárovka není žádný velký oříšek. Pokud estetika svítidla vítězí nad tou menší starostí, jak opatřit takový světelný zdroj, je dobré si říct, že není vůbec levný a mnohdy se vyrovná cena svítidlu samotnému.“Svítidlo, které je zamýšleno jako designově zvláštní a třeba i s prvky historických tvarů, potřebuje správný světelný zdroj také proto, aby celý estetický dojem zůstal ucelený. Takový se většinou nahradit nedá. Na oplátku estetické hledisko je výrazné na první pohled. Pokud toto není vaše priorita, pak si takové svítidlo určitě nekupujte. ”Svítidla se dodávají bez světelného zdroje, protože ty halogenové se už v EU nevyrábějí a LED mají jiné světelné parametry.A jaké je řešení?


a) Smířit se s tím, že je světelná zdroj poměrně "drahý" v porovnání s tím, na co jsme tu zvyklí. My se smíříme s tím, že pro vás zdroj obstaráme jako vaše správná světelná rodina.

b) Můžete propátrat internet u nás nebo na Slovensku a zjistit, zda někdo nemá zbytkové zásoby z nějakých minulých nákupů, kterých by se rád zbavil, protože už nemá svítidlo nebo si koupil celý balík zdrojů a potřeboval pouze jeden.

c) Na cestě po Francii si udělat výlet do speciálky na osvětlení a zakoupit si zdroje na své dovolené jako skvělý a záživný bojový úkol. Doporučuji pořídit si doma do mobilu fotografii zdroje a technických údajů. Lépe vás pochopí, co přesně potřebujete.V dnešní době nejsou možnosti ničím omezeny. A jak je to v té písničce..."Stačí pár přátel mít a stojí pak za to žít..."

22 zobrazení0 komentář