Vyhledat

Stropnice FIORE skleněná - s květinovým dekorem

Člověk by si pomyslel, že na kulaté stropnici už není co vymyslet. Tu, co chci dneska představit, je FIORE MISTO od výrobce Faneurope. Zaujala mě hned několika odlišnostmi, které ráda zmíním.


Stínidlo je skleněné. Sklo je docela silné a propustné, je v něm jemná bílá pavučina jako dekor alabastr. Do skla jsou vylisované dekorativní křivky jako větvičky a květy. Aby působilo plasticky, jsou tyto tvarované prohlubně opatřeny bílou barvou a vypadá to moc pěkně. Rozhodně to posouvá dojem z klasické běžné stropnice na hravou a nápaditou alternativu.


Sponky, které drží sklo, jsou kovové a povrchová úprava je lesklý chrom. Nejsou to jen obyčejné měkké sponky. Dobře ladí tvarem, a i barevným provedením se k organickým tvarům dekoru skla dobře hodí. Jsou hodně pevné a je patrné, že ten tvar významně přispívá k tomu, aby byla pevná po mnoho let a odolala únavě materiálu. To se může jevit jako nevýhoda při výměně žárovky. Packu je potřeba pevně uchopit a rozevírat nejméně na jednom místě tak, aby se sklo uvolnilo a dalo sejmout.

Když jsem tu stropnici držela v ruce, šlo mi to s jistými ústupky. Pokud bude ale už na stropě, neumím si představit, že bych to sklo sama sundala. Určitě bych na to potřebovala pár dalších ochotných a šikovných rukou a jistou koordinaci pohybu. Je to trochu výzva. Ale ta umí vztahy prověřit a když partner umí správně pofoukat otlačený palec, je z toho akce, na kterou se prostě nezapomíná.

Aby to bylo zřejmé, o čem píšu, dávám sem jednu fotografii detailu sponky. Opravdu jsou stejný všechny tři, jako je ta na fotce.


Světelný zdroj. Do svítidla patří jedna žárovka s paticí E27 a může být s maximálním příkonem 60W, samozřejmě bude fungovat v našich podmínkách 230V-50Hz. Rozhodně doporučuji použít LED zdroj s celoskleněnou baňkou. Ta svítí do všech stran a i přesto, že tam nějaký stín za objímkou vždycky je, nebude dělat ten hluboce tmavý temný stín, který mi připomene situaci, že jestli tam někdy něco bylo, tak to právě zhaslo.

Rozměry stropnice. Průměr je 30cm a od stropu 8,5cm, mezi sklem a kovovým talířkem s objímkou je mezera. Bude tedy svítit i na strop.
Cekově tuto stropnici hodnotím jako zajímavou hlavně díky dekoru na skle a jak je to sklo masivní. Je to pěkná světelná dekorace, která je zajímavá i zhasnutá, což některá svítidla neumí. Rozhodně ji můžu doporučit do městského bytu, do interiéru s květinovými dekory a ložnice. Když ještě vezmu v úvahu cenu za kterou se prodává, je to adekvátní produkt, který udělá hodně parády za příjemné peníze. V kolekci je ještě větší verze na dvě žárovky s průměrem 40cm a půlka na jednu žárovku.


Pokud stropnice zaujala, lze ji zakoupit na www.pikomal.cz


odkazy:

kulatá 30cm 1xE27: 206/02600

kulatá 40cm 2xE27: 206/02700

půlka 30cm 1xE27: 206/02800


18 zobrazení0 komentář