Vyhledat

Svítidlo s IP - až se šňůrka utrhne

Aktualizace: 5. říj 2019

Nástěníky s krytím IP, které mají vypínače ovládané šňůrkou, jsou velmi praktické a často se používají. Aby správný požitek zůstal také na dlouho, potřebuje i taková banální činnost ohlídat jistou zdánlivou maličkost.


IP úprava ve svítidle spočívá v utěsnění. Vše je uvnitř hodně utěsněné, sešroubované a také je zde ještě silikonové těsnění. Na uchycení je potřeba konzolka se šroubky a pak ještě svorkovnice na zapojení do sítě. Uvnitř prostě není dostatečný prostor.“Šňůrka vypínače vede právě z vypínače skrz dírku utěsněného černého kulatého pouzdra, ve které je svorkovnice (čokoláda), a pak vede ještě přes dírku v kovové kostře svítidla. Mnozí výrobci mají problém do tak malého prostoru uložit všechny komponenty a ještě mít "dírku na dírce". Řešením je jisté opláštění ostrého otvoru v kostře plastovou průvlečkou.”Někdo tento vypínač v koupelně skoro vůbec nepoužívá, někdo ho používá často. Všechno funguje dobře a správně, dokud nevypadne ta plastová průvlečka a provázek se poměrně rychle uřezává o kovovou hranu dírky. Na obrázku je to vidět, jak by provázek vedl, pokud by se za něj tahalo směrem dolů. V návodu výrobce je uvedeno, že se tahat směrem dolů má. Ale musí tam stále být ta hranu změkčující trubička. Když už se stane, že se takto provázek uřeže, výměna té části je dost obtížná a hlavně je dočasná. Co se stalo jednou, stane se i po druhé.A jaké je řešení?


a) Hlídat si, aby tam ta plastová část stále byla

b) Naučit se tahat šňůrku směrem do boku

c) Dalších X jiných řešení


Přes tuto záležitost jsou taková svítidla velkým přínosem do koupelny. Možná je to zpočátku úsměvné, ale směr tahu se rychle zvykne a svítidlo tak může bez potíží sloužit až do aleluja.


Máte podobné zkušenosti? Jak jste si poradili? Podělte se s námi.

19 zobrazení0 komentář