jak reklamovat

Reklamační řád

Každý výrobek může dojít k nějakému poškození. Je to vždy situace napínavá a není vždy úplně příjemná. Jak pro reklamujícího, tak pro toho, kdo výrobek dodal.

Jak tedy postupovat, abychom došli k výsledku pro obě strany dobrému. V každém případě potřebujeme číslo objednávky a fotografie. Ty můžete pořídit mobilem a poslat jako MMS na telefonní číslo 603 885 898. Reklamaci můžete nahlásit jakýmkoli způsobem, důležitý je náš zápis, že reklamace je nahlášena. Ten zasíláme do 24 hodin po oznámení nejpozději. Oznamujeme e-mailem na e-mail, který jsme obdrželi při objednávce.

1. Zboží mohlo být poškozeno přepravou a lze to poznat. (balík má díry, chrastí, je promáčklý)
Na reklamaci u dopravce máme 24 hodin a to mu musíme už konkrétně oznámit, poslat fotografie poškození výrobku, poslat fotografie poškození obalu a ještě foto samolepky křehké. Tou vždy balík vybavujeme. Tyto informace potřebujeme poslat tedy neprodleně po obdržení od přepravce na e-mail info@pikomal.com nebo MMS na výše uvedená telefonní čísla. Vzhledem k tomu, že jde o čas, buďte, prosím, připraveni na náš telefonát k vám, abychom domluvili vyzvednutí zboží od vás a také upřesnili poškození. Pokud máte už u předání řidičem podezření, že je balík poškozen nebo vykraden, neváhejte rozbalit před řidičem nebo zásilku vůbec nepřevzít. Fotografie jsou nutné v každém případě.

2. Zboží je poškozeno uvnitř a není zřejmé poškození obalu. Tady to může být způsobeno tlakem krabic při přepravě. Každý balík je potřeba nejpozději do 48 hodin rozbalit a zjistit, zda nejsou poškozená skla právě tímto způsobem. Takový balík nechrastí, jedná se o praskliny, které sklo doslova rozpůlí.

3. Skla a výrobek má nějaké další vady, ty je potřeba reklamovat do 2 týdnů. Pokud jde část vyměnit, tak ji měníme. Pokud vyměnit nejde, měníme celý výrobek. Nevyplácí se zjišťovat stav věci až při samotné montáži, kterou plánujete za více než 14 dní. Ve vlastním zájmu zjistěte stav věci co nejdříve. Týká se to zejména skel a částí, které vám může poškodit i osoba, která vám bude svítidlo montovat. Není to totiž vůbec neobvyklý případ.

4. Svítidlo přestalo svítit. Řešíme vždy opravou. Výrobek stáhneme kurýrem GLS, pokud nám chcete výrobek zaslat sami, kompenzujeme  76 CZK za dopravné. Nepřijímáme zboží zaslané na dobírku a neavizované zboží. I přesto, že výrobek má vadu, velmi si ceníme zákazníků, kteří zašlou výrobek dobře probalený, aby se nepoškodilo. Zejména se nesmí dotýkat skleněné díly s těmi kovovými. Netrváme na tom, aby bylo zabalenou úplně původně, to uděláme sami, jde nám o to, aby nebyly nedbalým balením poškozeny jak části svítidla, tak originál obal. Proto vždy použijte nějaký externí obal (karton), do kterého svítidlo vyskládejte. Tím, že si ho sami stáhneme kurýrem GLS, není potřeba dbát úzkostně na velikost balení. Velmi vítám tento způsob komunikace. I reklamované svítidlo má svou hodnotu a jsme rádi, že nám ji zachováte.

5. Svítidlo, které nám přiveze kurýr na reklamaci, hlásíme e-mailem, že jsme obdrželi. Dále píšeme průběžnou zprávu, jak bude probíhat náprava. Tím, že to neřešíme úplně sami ale většinou s výrobcem, potřebujeme na komunikaci nezbytně dlouhou dobu. Následně nejpozději předposlední den lhůty pro vyřízení reklamace zasíláme zboží k zákazníkovi. Vynakládáme úsilí na to, aby řízení bylo co nejkratší.

6. Nevymýšlíme nic nového, řídíme se platným občanským zákoníkem a proaktivním přístupem k zákazníkovi.

7. Pozor na odstoupení od smlouvy do 14 dní namísto reklamace. Pokud nám to neohlásíte, může dojít k záměně poškození z reklamace za poškození při používání. Nejsme tady jasnovidní a když nám to neřeknete, tak to opravdu nevíme. Vystavujete se tomu, že budeme účtovat poplatky za uvedení do původního stavu.

8. Vzhledem k sortimentu, který dodáváme, reklamace prostě bývají. Je to vždycky škoda. Promarněný čas a očekávání. Předem děkujeme za trpělivost a pomoc při jejich řešení.

9. Kontakty telefon: 603 885 898  email buď uvedený v obchodních podmínkách nebo info@pikomal.com