lampičky

Noční lampičky jsou pěknou skupinou stolních lamp na noční stolek v ložnici. Hezké a praktické noční světlo se rázem stane příjemným společníkem před spaním. 

Světlo u postele vždycky nějak změní atmosféru. Je to jako obřad, při kterém se ukládáme ke spánku. Všechno už ztichlo, jen malá lampička na nočním stolku drží světlem stráž. Ještě zaběhnout pro tohle, ještě najít knihu, ještě si něco přečíst, prohodit pár vět, pusu a jde se na kutě. "Zhasnout a spát!"

Samozřejmým pohybem natáhnout ruku a zhasnout lampičku na známém místě. Každý večer to stejné. Dokud nenastane změna. Vybrat si správného společníka na chvíle před spaním, to je základ. Lampička má být už jen svým designem, tvarem, barvou, prvním dojmem ta jediná krásná a možná. Ta, která u postele vyčaruje poklidnou náladu. Takovou, co dává sílu pro silný, zdravý a hluboký spánek.

Nejkrásnější vzpomínky jsou na doby dětství. Stíny ze světla lampičky vyčarují draky, víly a mastílky. A když se u toho vyslechne akční pohádka, má takový stín opravdové grády. Nevím, jak to máte vy, ale já když před spaním zkouknu film, že jsem z něj celá rozebraná, rozsvítím kolem sebe úplně všechno. A to se mi hodí k posteli v tu ránu všechny lampičky světa.

Tak se podívejme na naše světelné přátele a společníky, co nás zachrání před každou tmou a černou myšlenkou. Možná si ji vyberete na první pohled.

 

Záznamy nebyly nalezeny...