svítidla pro kubistický styl

Přesné geometrické tvary – to je inspirace. Inspirovala se jimi však i příroda. Čisté přírodní minerály se utvářejí podle striktně diktované krystalické mřížky.

Nejdokonalejší a nejpravidelnější je kubická soustava, ve které vzniká i jeden z nejcennějších a nejvyhledávanějších minerálů – diamant. Ten vytváří krystalové tvary podle pravidelného osmistěnu. A osmistěn je se stal vzorem i pro originální stropní svítidlo se třemi žárovkami.

Kovovou konstrukci svítidla černé barvy tvoří dva osmistěny v sobě, větší a menší. Menší oktaedr je vyplněn skleněnou vitráží. Svítidlo působí velmi dekorativním, neotřelým a luxusním dojmem a příjemně osvítí i středně velké prostory interiéru. Nutno poznamenat, že podobnými tvary se inspiroval i historický styl počátku 20. století – kubismus.

Nebyla to však jen výtvarná a sochařská díla známých mistrů jako Pablo Picasso, Emil Filla, Bohumil Kubišta a mnohých dalších. Kubismus se promítl i do architektury a také do průmyslových výrobků, jako nábytek, kuchyňské potřeby, svítidla aj. Čisté, pravidelné geometrické tvary jsou často vyhledávaným trendem pro zařízení interiéru i venkovních dekorativních doplňků.