Co to je dotyková lampička?

Opravdu krásná lampička na noční stolek je tzv. "dotyková lampička". Už podle názvu je celkem jasné, jak funguje. A co potom, když vidíte, jak to funguje. 

Noc je tmavá a při náhodném probuzení, pokud si potřebujete rozsvítit, nemusíte hledat vypínač na lampičce nebo na kabelu. Stačí ji jen nahmatat a ona hned reaguje. Taková lampička se rozsvěcí krokově, tedy se zvyšujícím se počtem dotyků ruky s kovovou částí lampičky dojde ke zvýšení intenzity světla. Po čtvrtém dotyku se zpravidla zhasne. Rozsvěcení probíhá jako příjemné, postupné. Že by se rozvášnila na plný výkon a museli jste ji rychle krotit, to není tento případ.

Takto funguje se světelnými zdroji typu obyčejná žárovka nebo halogenový světelný zdroj. V poslední době se dodávají nové verze takové lampičky, které dokáží zpracovat i LED žárovku, jako adekvátní světelný zdroj. Při prvním dotyku se rozzáří na úplné maximum, s dalším dotykem svítí méně a méně. Jen při poslední fázi zhasnutí je vlákno natolik málo rozzářené, že by mohlo dojít k záměně, zda zhasnutá je nebo není. Jde o zvyk a nebo si lampičku raději více zkontrolovat.

Nemůžeme ale potvrdit, že by takto fungovala každá dotyková lampička s každým světelným zdrojem typu LED. Ty co jsme zkoušeli, fungují. Ale výrobců je mnoho a nemůžeme garantovat, že to bude fungovat s každým. Jde o kompatibilitu.

 

 

Mezi velmi oblíbené lampičky patří ty kovové ve tvaru pohárů a s textilním stínidlem. Prodáváme ty od výrobce z Anglie. 

dotyková-stolni-lampicka-pikomal-obchod-svitidla  dotyková-stolni-lampicka-pikomal-obchod-svitidla-květ-akrylovy  

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení