Venkovní v hnědé

Když si budeme přát, aby naše zahrada působila stejným dojmem, jako jsou třeba anglické zahrady, neobejde se takový prostor bez venkovních svítidel hnědé barvy. 

Hnědá, temná a třeba i rustikální barva, velmi dobře hraje se základní zelenou, odstíny béžové a dokonce i s pestrými barvami okvětních lístků kvetoucích rostlin.

U oprýskané zdi krásně zapadne do celkového obrazu. Nerazí, nepůsobí nepřirozeně. Proti cihlové zdi vynikne hlavně, když se rozsvítí. Kamenná zeď. Její krása není žádnou lampou narušena. Svítidlo v celkovém detailu vyzáří co může, skutečně, až když se rozsvítí.

Tím se dá říci, že svítidlo v zahradě nemá přebírat plnou pozornost. Nemá křičet: "Tady jsem". Má být krásným, elegantním šperkem, který při rozsvícení přitáhne obdivné pohledy všech lidí. Lidí, kteří se v zahradě pohybují. Láká je trávit v ní více času. Lampa na zavěšení na terase, v podloubí nebo pod balkonem, nástěnné svítidlo na zeď třeba u vchodu.

Klikaté chodníčky lemují malé venkovní sloupky hnědé rustikální barvy a ty vysoké, ty můžou jako solitéry umístěné ve vzdálenějších částech, probouzet hloubku pohledu k vzdálenějšímu místu pro auto nebo jako maják ukázat bezpečnou cestu do vzdálených příjezdových cest, k vratům nebo k bazénu. Ve dne skryté, v noci obdivuhodné. Nejen pro večerní obyvatele, kteří její světlo tak rádi stráží.

 

rustikalni-stojaci-svitidla-v-hnede-barvě-ip44