Industriální styl a svítidla

Jaké jsou hlavní znaky takového stylu? A z čeho to vzniklo. V 19.století vynikal rozkvět v průmyslu. Vznikaly velké haly továren, letectví a železnice byly na vrcholu. Odtud jsou typické znaky pro krásný a kreativní styl, industriální.

Oprýskané zdi stavení, prostorné haly, temná zákoutí, opuštěné koleje, rezaté konstrukce. To vše je industriální prostředí. Prostředí fabrik, továren. Řada takových komplexů je už dávno opuštěna. A ačkoliv je vstup do objektů zapovězen, zvědavci a dobrodruzi je tajně navštěvují.

K vybavení interiéru i exteriéru továren patří i specifická svítidla. Hlavně stropní a stěnová. Surové kovové komponenty doplňují skleněné baňky specifického tvaru a ochranné kovové koše. Industriální styl svítidel měl v dřívějších dobách ryze praktickou funkci. V posledních letech se stal jedním z vyhledávaných a oblíbených designů.

Vyrábí se desítky napodobenin továrních stropních a stěnových svítidel různých velikostí v odstínu barev černé, mosazné, měděné, bronzové, šedé, bílé, červené ad. Industriální prvky se začaly používat i pro stolní lampy nebo stojací venkovní svítidla.

Tento styl svítidel samozřejmě dokresluje podobný design prostor interiéru, ale zároveň může vytvářet nenapodobitelný kontrast se zcela jiným designem vnitřního i venkovního vybavení. Více vláknové velké žárovky, použité v těchto svítidlech plně přiznané přes čiré sklo, pak dotvářejí ve večerních hodinách neobvyklou atmosféru.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení