Mít svůj styl

Mít svůj styl, to vyžaduje hodně péče a pozornosti.

Všechno se koupit nedá. Při pořízení nové věci, pokud má dobře sloužit, je důležité připustit, že každá věc potřebuje náležitou péči a servis. Uvedu příklad. Boty. Jsou krásným doplňkem každého outfitu.

Není až tak problém, že jsou trochu poškrábané a že mají pokrčené špičky. To říká okolí: "Mám je ráda a nosím je ráda. Starám se o ně, vidíš? Jsou pořád čisté a nakrémované. A Když je vezme někdo jiný do ruky, voní. Mám je ráda a budu je mít hodně dlouho."

Se svítidlem je to úplně stejné. Když se vybalí z krabice, smontuje a nechá se od elektrikáře nainstalovat, tím celá péče o svítidlo rozhodně nekončí. Jednou za čas potřebuje otřít od prachu a očistit sklo. Prachem totiž zajde. A když je v místě, kde se vyskytují i pachy a páry, drží nečistoty na svítidle jako přilepené. Ano, jde to očistit a člověk si poradí. Jde o tu pozornost. Udělat to tak často, aby svítilo krásně po celý rok a ne jeden měsíc po úklidu. Odstranit hmyz, pavučiny, prach a očistit žárovku. Malé pravidelné údržby nesou velké výsledky. Násobí to dobrý dojem a pocit ze světla

Styl je jako komunikace. Čím lepší a důslednější je, tím je ostatním otevřenější a lépe ho ostatní čtou. A čím je srozumitelnější, tím méně se musí vysvětlovat.

AUTOR: Dagmar Toušková

 

bambus-zen-s-m  bambusovy-zaves (300 × 533 px) - tapeta červeno-zelena  bambusovy-zaves (300 × 533 px)

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení