Tak asi jako bambus

Dutý? Tak asi jako bambus.

Ratanový nebo bambusový materiál je přírodní materiál z dřevin, které se pěstují v Asii nebo Indonésii. Je v nich rozdíl, ale jsou si dost podobné. Protože u svítidel jejich vzájemný rozdíl nehraje roli, můžeme zdůraznit jejich přednosti.

Je to přírodní materiál, který je houževnatý a protože se vyskytuje světlo v interiéru převážně v suchém prostředí, nepředpokládá se, že by stínidlo plesnivělo nebo se rozpadalo. Vydrží to opravdu strašně dlouho. Tím, že visí, nepřijde ani k úhoně promáčknutím nebo jinou deformací. Stačí jej vysavačem a suchým štětcem pravidelně oprášit od malých pavučinek a prachu.

Vhodné bude v jídelně nad stolem. Ozdobí každou čajovnu nebo interiér s přírodní tématikou. Když na něj bude svítit přímé slunce, je možné, že podobně jako pravé dřevo prostě vybledne nebo ztmaví.

Rozhodně atmosféra, kterou při svícení docílíme, je nepřekonatelná a skvělá. Rázem se dostaví útulnost a příjemný klid s chutí na čaj nebo něco dobrého. O tom už dávno ví právě mistři na bambus a ratan a jejich interiéry se kopírují několik staletí. A jak by ne.

Přírodní materiál je stále oblíbený. Dřevo, kámen, hlína. A také bambus. A co to vlastně je? Jedná se o trávy z čeledi lipnicovitých, které mají dřevnatá stébla. A je to materiál příjemný, lehký a dobře zpracovatelný. Z bambusu je možné vyrobit téměř vše. Např. hudební nástroje či jízdní kola. Z bambusu se dokonce podařilo vytvořit i funkční automobil.

Slouží však hlavně k výrobě krásných, praktických, účelných a zároveň dekorativních produktů. Patří mezi ně i svítidla; lampy či lustry. Teplé zbarvení zpracovaného bambusu působí velmi pozitivně. Světlo žárovek je tak neopakovatelně rozptýleno hravou strukturou členitého stínidla z bambusu. Při tom i ve dne je takové svítidlo výrazným a nepřehlédnutelným doplňkem interiéru. Večer pak prozáří místnosti a zákoutí různých dimenzí.

Tvarů a velikostí stínidel je možno nabídnout nespočet. Bambusový materiál navíc nepatří k těm úplně nejdražším přírodním surovinám. Svítidla z bambusu jsou univerzální. Jsou vhodná do obývacích pokojů, kuchyní, předsíní, ložnic či dětských pokojíků. V kombinaci s dalšími doplňky z přírodních materiálů lze originálním způsobem zkrášlit interiér.

 

svítidla-z-bambusového-materiálu-obchod-svitidla-pikomal  svítidla-z-přírodního-materiálu-obchod-svitidla-pikomal  svítidla-z-ratanu-stojací-lampa-obchod-svitidla-pikomal  

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení