Tak asi jako bambus

Dutý? Tak asi jako bambus.

Ratanový nebo bambusový materiál je přírodní materiál z dřevin, které se pěstují v Asii nebo Indonésii. Je v nich rozdíl, ale jsou si dost podobné. Protože u svítidel jejich vzájemný rozdíl nehraje roli, můžeme zdůraznit jejich přednosti.

Je to přírodní materiál, který je houževnatý a protože se vyskytuje světlo v interiéru převážně v suchém prostředí, nepředpokládá se, že by stínidlo plesnivělo nebo se rozpadalo. Vydrží to opravdu strašně dlouho. Tím, že visí, nepřijde ani k úhoně promáčknutím nebo jinou deformací. Stačí jej vysavačem a suchým štětcem pravidelně oprášit od malých pavučinek a prachu.

Vhodné bude v jídelně nad stolem. Ozdobí každou čajovnu nebo interiér s přírodní tématikou. Když na něj bude svítit přímé slunce, je možné, že podobně jako pravé dřevo prostě vybledne nebo ztmaví.

Rozhodně atmosféra, kterou při svícení docílíme, je nepřekonatelná a skvělá. Rázem se dostaví útulnost a příjemný klid s chutí na čaj nebo něco dobrého. O tom už dávno ví právě mistři na bambus a ratan a jejich interiéry se kopírují několik staletí. A jak by ne.

Přírodní materiál je stále oblíbený. Dřevo, kámen, hlína. A také bambus. A co to vlastně je? Jedná se o trávy z čeledi lipnicovitých, které mají dřevnatá stébla. A je to materiál příjemný, lehký a dobře zpracovatelný. Z bambusu je možné vyrobit téměř vše. Např. hudební nástroje či jízdní kola. Z bambusu se dokonce podařilo vytvořit i funkční automobil.

Slouží však hlavně k výrobě krásných, praktických, účelných a zároveň dekorativních produktů. Patří mezi ně i svítidla; lampy či lustry. Teplé zbarvení zpracovaného bambusu působí velmi pozitivně. Světlo žárovek je tak neopakovatelně rozptýleno hravou strukturou členitého stínidla z bambusu. Při tom i ve dne je takové svítidlo výrazným a nepřehlédnutelným doplňkem interiéru. Večer pak prozáří místnosti a zákoutí různých dimenzí.

Tvarů a velikostí stínidel je možno nabídnout nespočet. Bambusový materiál navíc nepatří k těm úplně nejdražším přírodním surovinám. Svítidla z bambusu jsou univerzální. Jsou vhodná do obývacích pokojů, kuchyní, předsíní, ložnic či dětských pokojíků. V kombinaci s dalšími doplňky z přírodních materiálů lze originálním způsobem zkrášlit interiér.

 

svítidla-z-bambusového-materiálu-obchod-svitidla-pikomal  svítidla-z-přírodního-materiálu-obchod-svitidla-pikomal  svítidla-z-ratanu-stojací-lampa-obchod-svitidla-pikomal